top of page

Hakkımızda

24 Mart 2009 tarihinde, Derneğimiz Onursal Başkanı Levent KARACAOĞLU'nun liderliğinde Bergama'da yaşayan amatör fotoğraf sanatı tutkunları tarafından kurulmuştur.

 

Derneğimiz, fotoğraf sanatının toplumsal işlevini gerçekleştirmek, kitlelerle fotoğraf sanatı aracılığıyla iletişim kurmak, fotoğraf sanatçılarını tanıştırmak, dayanışmayı sağlamak ve kalıcı eserlerin ortaya çıkmasına destek olmayı amaçlar.

 

BEAFSAD, 10 yılı aşkın bir süre boyunca Bergama'nın sanat hayatında önemli bir rol oynamıştır. Üretim, paylaşım ve diğer derneklerle işbirliği yaparak Bergama ve ülke genelinde fotoğraf sanatına farkındalık kazandırmayı amaçlayan çalışmalar yürütmektedir.

 

Derneğimizin kuruluşundan bugüne kadar;

Düzenlediğimiz Fotomaraton ve diğer etkinliklerle elde edilen fotoğraflar, Bergama'nın UNESCO Dünya Mirası Listesi'ne dahil edilmesi için hazırlanan dosyada yer almış ve aynı zamanda kent belleğine katkı sağlamıştır.

 

Her yıl düzenli olarak önemli günlerde sergiler açmış, yurt içi ve yurt dışındaki diğer derneklerle işbirliği yaparak farklı projelerde yer almıştır. Örneğin Yunanistan'ın Midilli, Sakız ve İFOD ile birlikte gerçekleştirdiğimiz "Komşunun Işığı" adlı sergi, Bergama, İzmir, Sakız ve Midilli'de düzenlenmiştir.

 

Her ayın sonunda alanında uzman fotoğraf sanatçılarını ağırlayarak fotoğraf meraklılarını bir araya getirmiştir.

 

Bergama UNESCO Dünya Mirası Alan Yönetimi'nde aktif olarak yer alarak sürecin yönetimine katkıda bulunmuştur.

 

Her ay düzenlediğimiz teknik fotoğraf gezileri ve yıllık seminer programları ile fotoğraf sanatına olan ilgiyi artırmayı hedeflemekteyiz.

 

Derneğimiz, yeni projeler geliştirerek BEAFSAD ailesini daha nice yıllara taşımak için çalışmalarını sürdürmektedir.

 

Saygılarımla.

İsmail KALKIN

Yönetim Kurulu Başkanı

bottom of page